2. Förfarande
Förfarande
Titel: Utbildning Ledarutveckling
Beskrivning: Utbildning av chefer/ledare inom Skåne Nordost kommunerna/bolag.
Intern identifierare: KS 2025/1220
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 80532000 Chefsutbildning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Delområde 1
Beskrivning: Delområde 1 omfattar: - Modul 1 - Tillitsbaserat ledarskap - Modul 2 - Leda sig själv och leda andra - Modul 3 - Förebygga och hantera konflikter – ett konstruktivt ledarskap - Modul 4 - Kommunikationens betydelse - att leda med tydlighet, förtroende och hållbar påverkan.
Intern identifierare: Delområde 1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde 2
Beskrivning: Delområde 2 omfattar: - Modul 5 - Att skapa värde genom förbättringsarbete och förnyelse för en hållbar utveckling av verksamheten - Modul 6 - Att leda i kris.
Intern identifierare: Delområde 2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delområde 3
Beskrivning: Delområde 3 omfattar: - Modul 7 - Att vara chef för chefer – att leda genom andra - Modul 8 - Ledningsgruppsutveckling.
Intern identifierare: Delområde 3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Delområde 4
Beskrivning: - Modul 9 - Chefscoaching.
Intern identifierare: Delområde 4