Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flexible Metal 3D Printer for Research and Education
Referensnummer: UH 2019/72
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30232100 Skrivare och kurvskrivare
II.1.4.
Kort beskrivning
Flexible laser powder bed fusion 3D printer for metals to be used in research and education.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30232100 Skrivare och kurvskrivare, 30232110 Lasertryckare, 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 42000000 Industrimaskiner, 42900000 Diverse allmänna maskiner och specialmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen