Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-stöd för mötesrumsbokning
Referensnummer: KLF 2020/530
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30196000 Planeringssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser beställarens behov av IT-stöd för mötesrumsbokning.
Syftet med upphandlingen är att teckna ett ramavtal som säkerställer ett överskådligt, modern, intuitivt och väl fungerande IT-stöd för mötesrumsbokning i syfte att optimera nyttjandet av mötesytor.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30196000 Planeringssystem, 42960000 Manöver- och styrsystem, tryckeriutrustning, grafisk utrustning, utrustning för kontorsautomatisering och informationsbehandlingsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen