507665-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Frukt och nötter
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fruktkorgar Göteborgs stad-reserverad upphandling
Referensnummer: 276/23
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03222000 Frukt och nötter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser fruktkorgar för leverans till verksamheter inom Göteborgs Stad. Upphandlingen är reserverad för sociala företag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03222110 Tropisk frukt, 03222300 Icke tropisk frukt
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen