Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - Reservdelar till bussar
Referensnummer: 220080
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34300000 Delar och tillbehör till fordon och tillhörande motorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Inför kommande upphandling av reservdelar till våra bussar genomför vi nu en kartläggning av leverantörsmarknaden. Detta görs för att få en bättre bild över vad marknaden idag har att erbjuda för produkter och lösningar. Som en del i kartläggningen vill vi nu bjuda in potentiella leverantörer till en dialog. Genom en dialog med leverantörer önskar vi få en djupare kunskap om nuvarande marknad och utveckling på kort och lång sikt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34320000 Mekaniska reservdelar utom motorer och motordelar, 34330000 Reservdelar till lastfordon, skåpbilar och bilar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen