507713-2020 - ÄndringSverige-Umeå: Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ångautoklaver
Referensnummer: FOI-2020-1280
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
II.1.4.
Kort beskrivning
FOI i Umeå ska byta ut två befintliga ångautoklaver. En genomräckningsmodell och en genomgångsmodell.