507729-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Västervik: Fordon för avfall och avloppsvatten
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
FFU 69 Upphandling spolbilskombi.
Referensnummer: 17/74
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144500 Fordon för avfall och avloppsvatten
II.1.4.
Kort beskrivning
Västervik Miljö & Energi AB har för avsikt att upphandla en kombinerad spol- och sugbil för användning i kommunal verksamhet. Fordonet ska vara 4- axlig, hel luftfjärdrad tridembil med kombipåbyggnad.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34100000 Motorfordon, 34140000 Tyngre motorfordon, 34144000 Motorfordon för särskilda syften
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen