Huvudsaklig verksamhet Fritidsverksamhet, kultur och religion
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal om presentationssystem till trafikledningscentralen
Referensnummer: 2022-0943
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72268000 Tillhandahållande av programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser presentationssystem till trafikledningscentralen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48100000 Programvara för särskild industri, 48140000 Programvara för trafikledning för järnvägstrafik, 48500000 Programvara för kommunikation och multimedia, 72212140 Programvaruutvecklingstjänster för trafikledning för järnvägstrafik
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen