507758-2018 - ResultatSverige-Habo: Utomhusbelysning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gatubelysningsarmaturer Habo kommun
Referensnummer: 17/62
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31527200 Utomhusbelysning
II.1.4.
Kort beskrivning
Inledning
Habo kommun avser upphandla belysningsarmaturer för utomhusbruk. Volymen uppgår till cirka 250-350 enheter årligen under de kommande åren.
Uppskattat värde
Avtalets uppskattade värde under hela avtalstiden inkl. ev. förlängningsklausuler uppgår till 3000000 SEK.
Avropsberättigade myndigheter och enheter
Avropsberättigade myndigheter och enheter i avtalet är: Habo Kommun org.nr: 212000-1611
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor, 34928500 Gatubelysning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen