507847-2020 - PlaneringSverige-LEKSAND: Företagshälsovård
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Företagshälsovård
Referensnummer: 20/167
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85147000 Företagshälsovård
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att teckna avtal med en leverantör av företagshälsovård som ska ha sakkunskap inom medicin, teknik, beteendevetenskap och ergonomi och ska vara en multidisciplinär och professionellt oberoende expertverksamhet inom främjande och
Avtal beräknas träda ikraft 2021-01-01 kommer därefter att gälla för 4 år.
Upphandlingen genomförs med tillämpning av reglerna för upphandling av välfärdstjänster enligt bilaga 2a enligt Lagen om offentlig upphandling (LOU) kapitel 19, SFS 2016:1145.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen