507925-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Finans- och försäkringstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skadereglering egendom
Referensnummer: 0098/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66000000 Finans- och försäkringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av skadereglering av Egendomsskador och tillhörande tjänster.
Detta innebär bl.a. handläggning av ärenden, registrering i Beställarens datasystem, besiktning, utredningar och rapportskrivning, förslag till reservsättning samt direkt kontakt och meddelande av beslut till kund samt motpart, skadeutbetalningar med mera.
Reglering innefattar Egendomsskador och inkluderar skadereglering samt besiktning av egendomsskador inklusive maskin-, avbrottsskador samt regresshantering.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66000000 Finans- och försäkringstjänster, 66519400 Skadereglering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen