507954-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Borås: Banktjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Banktjänster
Referensnummer: 20/45
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66110000 Banktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Objekt och omfattning
Projektet omfattar koncernkontosystem och andra banktjänster för RISE och dess dotterbolag (enligt lista). Upphandlingen av banktjänster omfattar följande områden:
Kontostruktur
Betalningsförmedling
Internetbank
Löneförmedling
Ränte- och valutahandel
Placeringsrådgivning
Upphandlingen omfattar inte:
Kontanthantering
Kortterminaler
Kortinlösen
Kortlösningar
Lönespecifikationer
Leasing
Ramavtalet är ett avtal utan volymförpliktelser. Observera att det kan finnas redan gällande avtal för verksamhet som berör ramavtalets område. Dessa avtal upphör inte att gälla med anledning av detta ramavtal.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen