Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hjullastare till Görla avfallsanläggning
Referensnummer: NVAA 2021-3640
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34144710 Hjullastare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser en hjullastare till Görla avfallsanläggning i Norrtälje kommun. Hjullastaren kan vara ny eller lättare begagnad (max ett ((1)) år och max 500 timmar) i 18 tons klassen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 200 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34144710 Hjullastare, 43261100 Lastmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser en hjullastare.