507983-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Farsta: Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hantverkstjänster i socialförvaltningens lokaler
Referensnummer: 2.11.2-305/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten - IA19
II.1.4.
Kort beskrivning
Hantverkstjänster i socialförvaltningens lokaler samt vissa närliggande tjänster i enlighet med vad som framgår närmare av upphandlingsunderlaget.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 11 400 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45343100 Brandsäkringsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen