508039-2023 - ResultatSverige-Mölnlycke: Städning av byggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling städtjänster i Mölndal och Härryda, Förbo AB
Referensnummer: 23/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90911200 Städning av byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser städtjänster av mestadels bostadshus inom Härryda kommun samt Mölndals stad. Objekten omfattar bland annat städning av trapphus, tvättstugor, allmänna utrymmen, kontor och andra tillhörande ytor. Objekten som omfattas framgår av 06.5 Objektsförteckning och är uppdelade på två olika områden (1. Mölndal och 2. Härryda) där en leverantör kan tilldelas max ett område.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90910000 Städning, 90919200 Kontorsstädning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen