508170-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Vellinge: Städning av bostäder
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av lokalvård i Vellinge kommun
Referensnummer: Ks 2018/77
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90911100 Städning av bostäder
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser lokalvård med tillhörande kring- och tilläggstjänster till kommunens verksamhetslokaler genom köp av daglig schemalagd städning, storstädning och golvunderhåll, fönsterputsning samt leverans av hyrmattor (entrémattor) till Beställarens verksamhetslokaler.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Vellinge
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90911100 Städning av bostäder, 90911200 Städning av byggnader, 90911300 Fönsterputsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Vellinge/Månstorp
Del nr: 2
Höllviken
Del nr: 3
Skanör/Falsterbo
Del nr: 4