Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rekryteringstjänster 2019-2021
Referensnummer: 2.2-4328-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
SiS bjuder in till anbudsgivning gällande rekryteringstjänster av personal till våra institutioner. Behovet avser både styckerekryteringar och mängdrekryteringar inom personalgrupper såsom behandlingsassistenter, lärare, sjuksköterskor och psykologer men även en rad andra yrkesgrupper.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79600000 Rekryteringstjänster, 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen