See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Extern upphandlingskompetens
Beskrivning: Arvidsjaurs kommun agerar upphandlingsenhet åt Arvidsjaurs, Arjeplog, Sorsele, Dorotea, Vilhelmina och Åsele kommuner samt kommunala bolag och stiftelser. Vi behöver extern upphandlingskompetens vid arbetstoppar, tillfällig frånvaro eller speciella projekt och välkomnar därför anbudsgivning enligt underlag. Frågor kommer att besvaras efter 24-08-06. Annonseringstiden är anpassad för detta.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Varor och tjänster
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99038:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79418000 Konsulttjänster för upphandling
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Enligt underlag
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Entreprenader
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99038:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: IT-upphandlingar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99038:Lot:3