2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling avseende fastighetsköp, uppförande av ny simhall, drift och förvaltning, upplåtelse av del av simhall och friluftsbad m.m.
Beskrivning: Skurup Kommunala AB och Skurups kommun inbjuder intresserade köpare till anbudsgivning avseende köp av del av Fastigheten, på vilken det finns en befintlig friluftsbadanläggning belägen, projektering, uppförande och iordningställande av en ny simhall, drift och förvaltning av friluftsbadet och simhallen, tillika tillhandahållande av simskola, samt upplåtelse av vissa lokaler och ytor inom anläggningarna för beställaren att i egen regi bedriva simundervisning och idrottsundervisning.
Intern identifierare: 23/37
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 92610000 Drift av idrottsanläggningar
Ytterligare klassificering (cpv): 92000000 Fritids-, kultur- och sporttjänster, 92600000 Sporttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000