Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Möbler för hemlika miljöer
Referensnummer: 603/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39140000 Möbler för hemmet
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett specifikt möbel- och inredningssortiment för hemlika miljöer inom Helsingborgs stad, Räddningstjänsten Skåne Nordväst och Helsingborgshem AB.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 367 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39140000 Möbler för hemmet, 39143000 Sovrumsmöbler, matsalsmöbler och vardagsrumsmöbler, 39151000 Diverse möbler
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen