508337-2023 - ResultatSverige-Göteborg: Skåp och hyllor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Omklädningsskåp och spärrlinje för Oceana Vattenvärld
Referensnummer: 23-0059
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39141100 Skåp och hyllor
II.1.4.
Kort beskrivning
Liseberg genomför en upphandling avseende Omklädningsskåp och Spärrlinje.
För Omklädningsskåp gäller produktion av ca 1400 omklädningsskåp avsedda för Oceanas gäster
För spärrlinje gäller att antagen leverantör ska ta fram en lösning, produktion och installation av framtagen lösning för 2500 besökare per dag.
Inledning
AB Liseberg Skår 40:17, nedan kallad Liseberg, avser genom denna upphandling att köpa in produktion, installation och drift av omklädningsskåp och spärrlinje till vattenvärlden Oceana.
Liseberg inbjuder intressenter (Anbudssökande) att lämna ansökan i upphandlingen enligt detta upphandlingsdokument.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39100000 Möbler, 39120000 Bord, skåp, skrivbord och bokhyllor, 39141300 Förvaringsskåp
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen