50834-2021 - ÄndringSverige-Höganäs: Programvaruutvecklingstjänster för schemaläggning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Schemaläggnings- och Bemanningssystem
Referensnummer: HO/2020/83
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212332 Programvaruutvecklingstjänster för schemaläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av bemanningssystem till Höganäs omsorg med option till Höganäs kommun.
Inbjudan
Höganäs kommun, inbjuder intresserade leverantörer till anbudgivning avseende schemaläggnings- och bemanningssystem.
Upphandlingen avser schemaläggnings- och bemanningssystem som ska kunna hantera schemaläggning utifrån verksamhetens behov (produktionsplanering) och frånvarohantering och vikariehantering för Höganäs Omsorg AB samt Höganäs kommun (option).
Höganäs kommun lämnar ingen garanti för angivna volymer, omfattningen kan komma att förändras under avtalstiden.