Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Facultative Property Reinsurance for City of Gothenburg on behalf of Försäkrings AB Göta Lejon (Excess share)
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66700000 Återförsäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Property and business interruption all other properties except dwellings of the city of Gothenburg (reinsurance program ‘Staden’. Share to be procured: 20 % of 100 % Excess)
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 66700000 Återförsäkringar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen