50853-2021 - ÄndringSverige-HALMSTAD: Reparation av däck, inklusive montering och balansering
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Däck och däckservice
Referensnummer: KS 2020/00445
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50116500 Reparation av däck, inklusive montering och balansering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett heltäckande sortiment av däck och däckservice till personbilar, minibussar och lätta lastbilar. Dessutom skall däckservice och säsongsförvaring i s.k. däckhotell ingå.