508580-2020 - ÄndringSverige-Aneby: Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skolskjuts
Referensnummer: KS 2020/319
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingsföremål
Aneby kommun upphandlar avtal avseende Skolskjuts till Aneby Kommun
Avtalets uppskattade värde under hela avtalstiden inkl. ev. förlängningsklausuler uppgår till 45.000.000kr.
Köparen förbehåller sig rätten att avbryta upphandlingen i det fall vinnande anbud överskrider avsedd budget.