See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skolskjuts grundskola
Beskrivning: Upphandlingen omfattade behovet av skolskjutsar för kommunens elever i förskoleklass och grundskola samt kompletterande verksamhetsresor.
Föregående meddelande: 008571-2023
Intern identifierare: KS2022/264
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Obligatoriska krav
Beskrivning: Upphandlingen omfattar behovet av skolskjutsar för kommunens elever i förskoleklass och grundskola samt kompletterande verksamhetsresor. Upphandlingen omfattar även elevresor för gymnasieelever, ca 10 -15 stycken, boende i Töllsjö.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Information
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Pris