Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tung lastbil av typen timmerbil
Referensnummer: UH-2022-93
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlande myndighet inbjuder er härmed att lämna anbud på en lastbil av typ timmerbil, fabriksny eller demobil i enlighet med upphandlingsdokumenten. Offererad lastbil kan vara utav årsmodell
2021 eller senare med max 1500 mil. Avsikten är att teckna avtal med en (1) leverantör för efterfrågad vara.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 400 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 34100000 Motorfordon, 34140000 Tyngre motorfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Vara: en styck lastbil av typ timmerbil.