Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Köp Av BH
Referensnummer: UH-2022-193
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 18310000 Underkläder
II.1.4.
Kort beskrivning
Försvarsmakten har behov av BH till den personal och värnpliktiga som får utrustning tilldelad till sig. Upphandlingen avser tre stycken olika BH fördelat på tre (3) stycken anbudsområden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 13 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18310000 Underkläder, 18321000 Bysthållare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar ca 11 000 Bhs år fördelat på tre anbudsområden, aktuell fördelning avseende anbudsområdena ser ni i Prisbilagan.