See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal tekniska konsulter inriktning PFAS
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ramavtal avseende tekniska konsulter ”Undersökning av PFAS i mark och grundvatten” åt Beställaren. Delområde: 1. Götaland 2. Svealand 3. Norrland Respektive delområde kommer att prövas, utvärderas och tilldelas separat. Med ramavtalen som grund kommer avrop att göras för varje uppdrag, där omfattning och övriga förutsättningar preciseras. Ytterligare information om objektet framgår av AUC.1.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90700000 Miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Ramavtal tekniska konsulter inriktning PFAS - Götaland
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95991:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Ramavtal tekniska konsulter inriktning PFAS - Svealand
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95991:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Ramavtal tekniska konsulter inriktning PFAS - Norrland
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95991:Lot:3