Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nyckelhanteringssystem och läkemedelsskåp
Referensnummer: KS 2021/398, KS 2020/02953
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48900000 Diverse programvara och datorsystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Nyckelhanteringssystem och läkemedelsskåp till Bromölla kommun. Östra Göinge kommun är avropsberättigad via en kommungemensam inköpscentral. Upphandlande myndigheter kommer att teckna avtal var för sig.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44521000 Diverse hänglås och lås, 44522200 Nycklar, 48000000 Programvara och informationssystem, 48900000 Diverse programvara och datorsystem, 72243000 Programmeringstjänster, 79710000 Säkerhetstjänster, 98395000 Låssmedstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen