Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
GC-MS/MS
Referensnummer: MT 2019-0088 / 19RS3407
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser 1st. GC-MS/MS-system för leverans till Arbets- och miljömedicin, Område thorax, kärl och diagnostik, med placering på Universitetssjukhuset Örebro.
Upphandlingen omfattar option på serviceavtal.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38432000 Analysapparatur, 38434000 Analysatorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen