508912-2024 - Resultat
Sverige – Andningsapparater för medicinskt bruk – Andningshjälpmedel i hemmet
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelAndningshjälpmedel i hemmet
BeskrivningVentilator, avancerad bilevel, hostapparat, slemsug, inhalator och syrgaskoncentrator för hemsjukvård. Distansmonitorering till ventilator och avancerad bilevel.
Intern identifierareRS230715
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33157400 Andningsapparater för medicinskt bruk
Ytterligare klassificering (cpv): 33157000 Utrustning för gasbehandling och annan andningsstödjande utrustning, 33157800 Utrustning för syrgastillförsel, 33157810 Utrustning för syrgasbehandling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del