50893-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Konsulttjänster för projektledning – Projektledare med AFF-kompetens
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelProjektledare med AFF-kompetens
BeskrivningDenna upphandling avser projektledningsuppdrag för upphandling av avtal för fastighetsdrift genom samverkan för Huddinge sjukhus. Uppdraget sträcker sig från framtagning av förfrågningsunderlag, i samarbete med Beställarens upphandlare, fram till och med implementering av det upphandlade avtalet. Avtalet för fastighetsdrift omfattar tillsyn, skötsel, avhjälpande underhåll, visst planerat underhåll samt administrativa tjänster.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72224000 Konsulttjänster för projektledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124736:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79418000 Konsulttjänster för upphandling, 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71300000 Ingenjörstjänster