2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Hissentreprenader 2024
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för moderniseringsarbete samt komplett utbyte av befintliga hissar och /eller utbyte av plattformshissar. I Ramavtalet ingår planerade och oplanerade arbeten. Ramavtalet avser uppdrag för hela MKBs fastighetsbestånd som finns inom Malmö stad. Samtliga kvalificerade anbud kommer att antas. Entreprenörer kan redan i den här upphandlingen lämna pris på avrop av 12 entreprenader som är MKBs behov just nu.
Intern identifierare: 2024MKB-8
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45313000 Installation av hissar och rulltrappor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: 2023MKB-1945: Upphandling av ramavtal för totalentreprenader av lokalanpassningar i Malmö