508960-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Luleå: Sjö-, luftfarts- och andra transportförsäkringar
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fartygs- och båtsförsäkring till Luleå Hamn
Referensnummer: KLF 2018/1452
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66514120 Sjö-, luftfarts- och andra transportförsäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen gäller kasko- och ansvarsförsäkring för hamnens fartyg och båtar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66514150 Fartygsförsäkringar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen