508968-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader – Rosenlundsskolan GrSär nyproduktion
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRosenlundsskolan GrSär nyproduktion
BeskrivningNya lokaler för Rosenlundsskolan skall byggas innehållandes anpassad grundskola samt lokaler för slöjd, hemkunskap mm. Skolgården skall även göras om inom projektet.
Intern identifierare557801
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelAnbudsformulär