509000-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Västerås: Kyltorn
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Evaporativa kyltorn till Polvägen i Västerås
Referensnummer: Dnr 2023/47
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31140000 Kyltorn
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna prekvalificering avser inköp och leverans av evaporativa kyltorn till Mälarenergis fjärrkylanläggning på Polvägen, Västerås.
Leveransen av kyltorn omfattar konstruktion, tillverkning, transport, lossning, montage och deltagande vid driftsättning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen