See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Plattor och Stenprodukter 2024-2026
Beskrivning: Trollhättans Stad och Vänersborgs kommun önskar upphandla ramavtal omfattande plattor och stenprodukter. Anbud kan lämnas på betong, natursten och friktionsplatta (tre delområden). Avtalstiden är 2+1+1 år.
Intern identifierare: 2023/00873
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning)
Ytterligare klassificering (cpv): 14212200 Stenmaterial, 44110000 Konstruktionsmaterial, 44113100 Gatläggningsmaterial, 44113130 Trottoarsten, 44113140 Gatsten, 44113200 Sten för anläggning av trottoarer, 44114200 Betongvaror
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Upphandling av ramavtal inom delområdena: Betong, Natursten och Friktionsplatta. Upp till 3 leverantörer per delområde kan antas. Uppskattad volym på 4 år är 5 000 0000 kr.
Huvudklassificering (cpv): 44100000 Konstruktionsmaterial och tillhörande föremål
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde 1. Betong
Beskrivning: Leverans av betongplattor.
Huvudklassificering (cpv): 44114200 Betongvaror
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delområde 2. Natursten
Beskrivning: Leverans av naturstensprodukter
Huvudklassificering (cpv): 44110000 Konstruktionsmaterial
Ytterligare klassificering (cpv): 44113100 Gatläggningsmaterial, 44113140 Gatsten
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Delområde 3. Friktionsplatta (våtpressad betong)
Beskrivning: Leverans av friktionsplatta typ våtpressad betong.
Ytterligare klassificering (cpv): 44114200 Betongvaror