509075-2023 - ResultatSverige-Örebro: Avfallstunnor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avfallskärl med tillhörande reservdelar och tillbehör
Referensnummer: Ks 482/2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44616200 Avfallstunnor
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser avfallskärl för insamling av hushållsavfall.
Inledning
Intresserade anbudsgivare (nedan kallad leverantör) inbjuds att lämna anbud till nedanstående upphandlande myndigheters (nedan kallad UM), behov av Avfallskärl med tillhörande reservdelar och tillbehör. Upphandlingen baseras på de villkor och förutsättningar som anges i upphandlingsdokumenten. Mer information om UM finns att läsa på respektive UM:s hemsida.
Vi ser fram emot ert anbud!
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44610000 Tankar, reservoarer, behållare och tryckkärl
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen