509100-2024 - Resultat
Sverige – Tjänster i samband med fiske – Elprovfiske
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelElprovfiske
BeskrivningSLU har för avsikt att teckna ramavtal med flera leverantörer vad gäller vadningselfiske enligt krav som framgår av kap. 3. Det totala ramavtalsvärdet beräknas till ca 7 000 000 SEK under avtalsperioden. SLU garanterar inte angiven volym eller antalet lokaler utan behovet kan öka såväl som minska under avtalstiden. Ramavtalets takvolym är 10 000 000 SEK.
Intern identifierareSLU.ua.2024.2.4.4-113
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 77700000 Tjänster i samband med fiske
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelVara/tjänst
Beskrivningkrav och viktade kriterier
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAnbudsgivare (1)
BeskrivningObligatoriska krav, text, ja/nej