50914-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Tierp: Programvara för administration
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
HR- och lönesystem
Referensnummer: 2018-11
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48219300 Programvara för administration
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser kontrakt för leverans av komplett HR- och lönesystem.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48219300 Programvara för administration, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen