509163-2021 - ResultatSverige-Kristianstad: Apparatur för angiografi
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Angiografisystem till NSM
Referensnummer: 2021-O000894
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33111720 Apparatur för angiografi
II.1.4.
Kort beskrivning
Fyra bildgivande system för angiografi med placering på Kärlintervention Nya sjukhuset Malmö. Två system för placering i större salar med möjlighet till hybridverksamhet och två system i mindre salar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen