509242-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tillagning av måltider – Storköksdrift Bromma gymnasium
Meddelande om upphandling – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelStorköksdrift Bromma gymnasium
BeskrivningUpphandling av storköksdrift av tillagningsköket på Bromma gymnasium. Uppdraget omfattar tillagning och servering av ca 1500 lunchportioner fem dagar per vecka samt ca 100 mellanmål tre dagar per vecka, cirka 178 dagar per läsår.
Intern identifierareUTBF-BRA 2024/50
Typ av förfarandeAnnat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste känneteckenUpphandlingen genomförs som ett enstegsförfarande enligt 19 kap (2016:1145) lagen om offentlig upphandling (LOU). I ett enstegsförfarande får alla leverantörer lämna anbud.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 55322000 Tillagning av måltider
Ytterligare klassificering (cpv): 55523100 Servering av skolmåltider, 55524000 Skolbespisning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningUpphandling av storköksdrift av tillagningsköket på Bromma gymnasium. Uppdraget omfattar tillagning och servering av 1500 lunchportioner samt ca 100 mellanmål fem dagar per vecka, cirka 178 dagar per läsår.
Intern identifierareStorköksdrift Bromma gymnasium