509256-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster – Utveckling av Fundraisingverksamhet
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUtveckling av Fundraisingverksamhet
BeskrivningMittuniversitetet har för avsikt att utveckla fundraisingverksamheten i syfte att långsiktigt attrahera externt kapital samt utveckla relationer till donatorer för att stärka universitetets olika forsknings- och utbildningsmiljöer. Denna upphandling avser konsultstöd av filantropisk rådgivning och stöd.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102217:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79410000 Företags- och organisationsrådgivning