509286-2017 - ResultatSverige-Söderhamn: El-, vatten- och energiverk
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal - fastighetspumpar avseende VA utbyggnad Gästrike Vatten.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
65000000 El-, vatten- och energiverk
II.1.4.
Kort beskrivning
Fastighetspumpar för trycksatta spilvattenledningar inom områderna Sälgsjön, Åbyggeby och Heliga landet samt övriga kommande områden inom Gästrike Vattens verksamhetsområden, Östhammar, Älvkarleby, Gävle, Hofors och Ockelbo kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen