Kommunikation Upphandlingsdokumenten finns tillgängliga för obegränsad, fullständig och direkt tillgång kostnadsfritt på: https://upphandling.polisen.se/
Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggtjänster Region Syd
Referensnummer: A273.506/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Polismyndighetens behov av hyresgästsanpassningar (byggtjänster) innefattande reparationer, om- och tillbyggnadsarbeten och övrig byggverksamhet i polisområde syd.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 152 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser Polismyndighetens behov av hyresgästsanpassningar (byggtjänster) innefattande reparationer, om- och tillbyggnadsarbeten och övrig byggverksamhet i Region syd.