50938-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Foto- och tillhörande tjänster – Fotograftjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFotograftjänster
BeskrivningUpphandlingen avser rangordnat ramavtal med anbudsgivare som ska tillhandahålla professionell fotograf som kan förse MSB med bilder som kan användas i olika kanaler eller produktioner, till exempel till webb, sociala medier eller informationsmaterial i form av broschyrer, tidningar, kataloger, utställningar, foldrar eller affischer.
Intern identifierare23/95
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79960000 Foto- och tillhörande tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79961000 Fototjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningFotograftjänster samt fotouppdrag som ska utföras på platser och förhållanden angivna av MSB
Mängd1 arbetstimme
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelStockholm
BeskrivningUppdrag i Storstockholm
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelKarlstad
BeskrivningUppdrag inom Karlstad kommun