Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal VS-Installationer ROT 2020
Referensnummer: 2020-00367
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45214210 Byggnation av låg- och mellanstadieskola
II.1.4.
Kort beskrivning
Detta ramavtal avser samtliga typer av VS-installationsarbeten inom SISAB:s fastighetsbestånd. Ramavtal kommer att träffas med tre (3) entreprenörer som ska täcka SISAB:s behov.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 180 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45214210 Byggnation av låg- och mellanstadieskola, 45214220 Byggnation av högstadie- och gymnasieskola, 45214230 Byggnation av särskola, 45453000 Reparation och renovering, 45453100 Renoveringsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen