Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
VS-arbeten
Referensnummer: UH-2018-71
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Ramavtal med flera parter för utförande av s.k. VS-arbeten eller rörmockeriarbete som det också kan kallas. Omfattningen av upphandlingen redovisas i sin helhet i upphandlingsdokumenten
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45330000 Rörmokeriarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen