Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inbjudan till hearing avseende Klimatkammare
Referensnummer: 19/93
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45214610 Byggnation av laboratoriebyggnad
II.1.4.
Kort beskrivning
Institutionen för designvetenskaper (IKDC, LTH) vid Lunds Universitet inbjuder till hearing inför kommande upphandling av klimatkammare.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 45214600 Bygg- och anläggningsarbeten: forskningsbyggnader, 51430000 Installation av laboratorieutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen